Witamy w sklepie Skateshop online!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 15 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Surfowanie po Betonie

Co To Jest Surfskate ?

Słońce, plaża, i spienione fale ... By posurfować wcale nie musisz leciec na Bali ...
Przedstawiam wam SurfSkate'a, deske do surfowania po betonie. Od końca lat 90 te rzeczy rozwijają się cicho równolegle do świata longboardingu
 

 

Surfskate, jak to się zaczęło?

Surfboardy deskorolkowe rzadko pojawiają się w dyskusjach wśród longboardowców, którzy zazwyczaj postrzegają je jako odrębne zjawisko. Surfskate to z pozoru zwykła deska skateboardowa, jednak specjalnie zaprojektowane trucki i odpowiednie parametry pozwalają na zupełnie inny styl jazdy. Dokładnie oddają ruchy, które wykonuje się podczas surfowania po falach. 
 
 
To, co naprawdę wyróżnia deskorolki surfowe od "zwykłych" deskorolek i longboardów, to ich specjalne zaprojektowane trucki. Przedni i tylny truck różnią się od siebie. Tylny truck zapewnia stabilną jazdę desce, natomiast przedni truck jest motorem napędowym. Dzięki szerokiemu zakresowi poruszania w płaszczyźnie umożliwia szybkie skręty oraz możliwość obrotu o 360°. To wszystko składa się na swobodne panowanie nad deską i zakręcanie jak byśmy byli na prawdziwej fali.
 
Długość deski ma znaczenie. Dłuższy surfskate jest bardziej stabliny na czym zyskuje prędkość jazdy oraz tzw. push (odpychanie). Poprostu jest lepsza na przemieszczanie się na dłuższych dystansach. Krótsze deski mają mniejszy promień skrętu przez co są zwinniejsze i idealnie pasują na skatepark czy na prosty teren. 
 

 

  Patent marki Yow na surfowanie w mieście.

Firma Yow (Your Own Wave) została założona 4 lata temu w hiszpańskim Kraju Basków. Oferują adapter do skateboardingu, który przekształca deskorolkę / longboard w surfskate'a
Unikalność Yow polega na tym, że wszystkie części ich surfskate'a są produkowane lokalnie przez HLC (prod. Jart, Flip, Long Island,Tricks, Sk8Mafia, Iron Trucks), jedną z największych fabryk deskorolkowych w Europie, która znajduje się w Kraju Basków. 
 
Yow's Surf skate System v3 dostępny jest w dwóch wersjach: S4 (cieńsza sprężyna oporowa, dla lżejszych riderów) i S5 (grubsza sprężyna, dla cięższych riderów).
 
  
 
Adapter na trucka Yow ma dodatkową zaletę, a mianowicie sworzeń blokujący, który umożliwia natychmiastowe przekształcenie deski z powrotem w zwykłą deskorolkę / longboard.
Oprócz adaptera do surfingu, marka oferuje atrakcyjną linię kompletnych surfskate'ów do jazdy.
 
 
Więc czym po krótce jest deska Surfskate ? Jest stabilna i szybka podobnie jak longboard. Dynamika jazdy i skrętność porównywalna do deski surfingowej. Lekkość i prostota jazdy jak przy desce skateboardowej. Te wszystkie cechy sprawiają, że surfskate jest dla każdego i każdy powinien choć raz spróbować na nim jazdy.


Kontakt ze sklepem

Masz problem z zamówieniem?
Zadzwoń lub wyślij e-mail.