Witamy w sklepie Skateshop online!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 15 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Nowości muzyczne i klasyki na winylach i CD

Czy wiesz kto pierwszy przeniósł hip-hop z dyskotek? 

Rok 1970 Nowy York Bronx , to wtedy w kulturze afro-amerykańskiej młodzieży powstał Hip-Hop. Na imprezach blokowych , DJ puszczał na gramofonie kilkusekundowe frazy rytmiczne z nagrań płytowych znanych piosenek, loopował je i łączył w dłuższe ciągi muzyczne przy użyciu drugiej kopii tego samego longplaya. Zapętlał dany fragment, przez co tworzył zupełnie nową kompozycję. Pierwsze wykonania muzyki hip-hop wykorzystywały techniki łączenia próbek dźwięku oraz rytm mechanicznej perkusji wzięty z pierwszych syntezatorów, które stały się wtedy powszechne. DJ łączył podczas wykonania technikę miksowania breaków oraz rapowany styl wokalny , który był popularny wcześniej na Jamajce. Pierwszym muzykiem, który przeniósł hip-hop z dyskotek na ulice i podwórka był Dj Kool Herc .Inni znani wykonawcy z lat 70 to m.inn. Grandmaster Flash and the Furious Five , Sugar Hill Gang , Kurtis Blow , Kool Moe Dee , Fat Boys , Whodini.

Szukasz klasyków polskiego i amerykańskiego rapu i hip hopu na winylu?

Zobacz naszą ofertę-ogromny wybór winyli i płyt, które ukształtowały polską scenę rapową. Tylko u nas-klasyki polskiego rapu w najlepszych cenach! Po prostu musisz je mieć na swojej półce. Elegancko wydane winyle będą idealnym dopełnieniem Twojej kolekcji płyt rapowych i hip hopowych. Sklep Chrom to miejsce, gdzie każdy fan hip hopu znajdzie coś dla siebie. Największy w kraju wybór nowości rapowych oraz hip hopowych. Tu znajdziesz najnowsze wydawnictwa zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców. premierowe wydania płyt, a także wydania kasetowe czy winylowe. Kupuj najlepsze produkcje w doskonałych cenach.Muzyka na cd, winylach i innych nośnikach do nabycia w Skateshopie Gdańsku i w Gdyni jak i przez internet.


Kontakt ze sklepem

Masz problem z zamówieniem?
Zadzwoń lub wyślij e-mail.